BALKONY i TARASY

Balkon i taras to strefy relaksu i odpoczynku. Coraz częściej są wykorzystywane również do celów realizacji hobby, rekreacji. Posiłki tu spożywane są smaczniejsze i trwają dłużej. Aby czas spędzany w tej przestrzeni był niezapomniany, należy zadbać o otoczenie. Ważne, by ta STREFA była przedłużeniem PRZESTRZENI MIESZKALNEJ  wnętrza i harmonizowała z jego stylem. OBECNE TRENDY JAK I OCZEKIWANIA  UŻYTKOWNIKÓW MIESZKAŃ ZMIERZAJĄ DO MAKSYMALNEGO WYKORZYSTANIA STREF ZIELONYCH. ŻYJĄC I PRACUJĄC W MIASTACH SZCZEGÓLNIE POTRZBUJEMY KONTAKTU Z NATURĄ. NAWET MAŁY BALKON MOŻE NAM ZAPEWNIĆ RELAKS I DAĆ ZAPOMNIENIE OD ZGIEŁKU CODZIENNOŚCI. ABY TAK SIĘ STAŁO, NALEżY TĘ STREFĘ ZE STARANNOŚCIĄ ZAPROJEKTOWAĆ. ZADBAĆ O ERGONOMIĘ, FUNKCJONALNOŚĆ I STYL.

 

ETAP 1 – PROJEKT ARANŻACYJNY

Układ funkcjonalny wnętrza balkonu / tarasu, optymalne wykorzystanie przestrzeni, wnęk.  Analiza widoku i otoczenia pod względem stron świata i oświetlenia. Propozycja ustawienia wyposażenia celem realizacji zamierzonych funkcji, spędzania czasu w komfortowy sposób zgodnie z oczekiwaniami i stylem życia użytkowników.

ETAP 2 – STYLISTYKA I DOBÓR MEBLI


Wygoda to podstawowy priorytet. Dobór odpowiednich mebli pozwoli cieszyć się czasem na świeżym powietrzu. Projekt uwzględnia wybór stołu, krzeseł, koszy, ławek, huśtawek, skrzyń do przechowywania, foteli. Ten etap to również wkroczenie w kształt tych gabarytów, ich detal, barwę, styl. Tu rodzi się zamysł motywu przewodniego, który będzie spajał całość. 

ETAP 3-TEKSTYLIA


Klimat wnętrza to kolor i faktura, to dają tkaniny. Mogą być ciężkie i mięsiste lub delikatne i półprzeźroczyste. Ich barwy będą bazą lub mocnym akcentem. Wystąpią w roli dekoracyjnej i praktycznej: dadzą ciepło na chłodne dni, oparcie dla pleców, stóp, zasłonią silne słońce latem. W ramach projektu dobierane są dywany, poduchy, przesłony, parasole, koce. 

ETAP 4 – OŚWIETLENIE


Nastrój każdej przestrzeni to odpowiednia gra światłem. Można wydobyć półcieniem piękno roślin, fakturę muru, linię krawędzi. O malowaniu światłem często się zapomina, a szkoda. Najlepiej już na etapie projektowania mieszkania przewidzieć projekt balkonu, a wtedy rozpocznie się praca nad układem punktów elektrycznych, a potem opraw oświetleniowych.

Dla tych, którzy chcą odpocząć od prądu, należy przewidzieć miejsca na odpowiednie lampiony i świece. One dopełnią charakteru.

 

W tym etapie dobierane są oprawy lamp, lampiony i świeczniki.